A VR egyik nagy rákfenéje a szédülést, émelygést produkáló hatás, ami akkor fordul elő, ha a szem és a test koordinációja megbicsaklik. Ezt egyrészt a nagyobb teljesítményű hardverrel és a jobban megírt programokkal lehet kiküszöbölni. A nem a VR-hoz tervezett Xbox-os vagy a Playstation-ös kontrollerek használata is kiválthatja a nem kívánt élményt. Itt olyan trükkökkel lehet operálni, hogy a látómezőben mindig látható egy teljesen stabil, mozdulatlan objektum, ez viszont csökkenti az átélhetőséget.
A PaperStick feltalálója azt állítja, hogy rájött egy másik megoldásra. Ez pedig a következő: a toblerone-os csoki dobozához hasonlóra hajtogatott, nagyjából húsz centi hosszú papírrúd, amit kábé úgy kell fogni, mint egy mikrofont. A játékos a megfelelő irányba döntve a rudat a kívánt irányba fog haladni, egyszerű mint az egyszeregy.
A papírkontroller ki is próbálható. Ezen az oldalon megtalálható az elkészítésnek leírása, illetve maga a kinyomtatandó lap. A nyomtatásnál a méretet pontosan be kell tartani, a használatakor pedig ügyelni kell arra, hogy ne direkt fényforrás vagy ablak előtt használjuk. Akkor működik a legjobban, ha a kamerától húsz-harminc centire van, a kezünkkel pedig ne nagyon hadonásszunk, elég a csuklót mozgatni.
A Play Áruházban két játék van, amikkel kipróbálható, a Poppist VR ingyenes, a Milky Dive VR fizetős, de mindössze 329 forint. A fejlesztő állítása szerint mindenféle VR eszközzel kompatibilis, a kódot pedig ingyen adja, ha feltüntetik a jogait. Az alábbi videóban röviden összefoglalják, miről is van szó:
Amint sikerült kipróbálnunk a PaperSticket, beszámolunk a tapasztalatokról.
Forrás: VRFocus