Kép: Prynt
A régi megoldások keverednek a legújabb technológiai fejlesztésekkel a Pyrint innovállalat (magyarul, vagyis izé, érthetően: startup) újdonságát használva. A 2014-ben alakult cég egy évvel később a Kickstarteren házalt a nyomtatójával, most pedig bemutatta a második generációs megoldását. A Prynt Pocket ugyan a farzsebben éppen nem fér el, de a táskában már biztosan, hiszen első verzióhoz képest nagyjából a felére zsugorodott.
Használata pofonegyszerű: le kell tölteni a cég mobilos applikációját, összepattintani a telót (most még csak iPhone-t a nyomtatóval, kiválasztani a kívánt képet, megpimpelni azt filterekkel, effektekkel, amik szemünknek kedvesek, és már lehet is nyomtatni, nagyjából fél perc alatt készül el egy képecskével. Festékesek nem leszünk, mert speckó, tinta nélküli papírt igényel, amit tízes csomagokban lehet a készülékbe tenni (megvásárolni pedig négyszer tízes csomagokban lehet). Újdonság, hogy a telefon benne maradhat a nyomtatóban, nem kell megszakítani szórakozásunkat a szétszedéssel. Ez bizony hasznos újdonság, de még ennél is többet tud mostantól a Pyrint. Olyasmit, amit eddig csak a Harry Potter-filmekben láttunk: megelevenedő fotókat:
Az app nem csak a képet örökíti meg, de egy pici, szociálismédia-barát videót is, amit felhőbe tölt fel. Ez eddig olyasmi, amit az Apple Live Photos-ja, vagy az Instagram Boomerangja is tud. Viszont a kinyomtatott kép helyén a mozgóképet láthatjuk, ha az applikáción keresztül nézzük a telefonnal, hála a kiterjesztett valóságnak.
A mobilnyomtató (értsd: hordozható, nem pedig telefonokat nyomtató) a későbbiekben androidos telefonokkal is együtt tud majd működni, ígérik a fejlesztők. Itt mi már kábeles megoldást vizionálunk az összepattintás helyett, de ez a legkevesebb. A Prynt ugyan nem találta fel a spanyolviaszt, például a HP-nak és a Polaroidnak is vannak hasonló mininyomtatói, még az árfekvés is azonos (130 dollár), de ez az első, ami felhasználja a kiterjesztett valóságot is.
Forrás: CNN